Для старту бізнесу з прийому металобрухту знадобиться майданчик, опорний кран, автомобільні ваги, різаки, прес, електромагніт, кілька вантажних автомобілів для збирання та доставки брухту.
Якщо купувати нове обладнання, то потрібно не менше 2 млн. гривень:
1. Опорний кран – від 100 000 гривень.
2. Ваги – 150 000 гривень.
3. Прес – 1 000 000 гривень.
4. Електромагніт – 50 000 гривень.
5. Автотранспорт – 500 000 гривень
6. Різаки, пальники, техніка для лабораторії, робочий інвентар для приймачів – 100 000 гривень.
Все перераховане необхідно для прийому та обробки брухту, купувати дороге обладнання для переробки металобрухту неефективно. Остаточною переробкою займаються лише металургійні заводи.
Майданчик під базу можна викупити, але на початковому етапі краще орендувати. Вже після того, як ваша справа почне давати стабільний прибуток і ви зможете відкласти фінанси на викуп, варто звертатися до міської влади з клопотанням про придбання ділянки.
Займаючись пошуком потрібної землі, вибирайте ділянку дешевше, оскільки орендувати вам доведеться не менше 300 кв. м. На території самого міста оренда такої площі може коштувати дорого, тому рекомендується базу розміщувати у передмісті. При цьому якщо ви хочете, щоб клієнтам було простіше вас знайти, розповсюджуйте регулярно оголошення, виставляйте покажчики, пропонуйте послуги з вивезення відходів з території замовника і т.д.
Якщо у вас немає 2 млн гривень, але ви все-таки хочете організувати такий бізнес, як збір металобрухту, то шукайте оголошення про продаж вживаного обладнання або пропозиції придбати обладнання в лізинг. Ці заходи дозволять вам наполовину знизити стартові витрати та поступово нарощувати власну матеріально-технічну базу.
Де шукати замовлення на постачання металобрухту?
Проблеми збуту обробленої вторинної сировини можна вирішити декількома способами:
· Здавати матеріал перекупникам;
· Самостійно розіслати пропозиції на найближчі заводи та чекати відповіді.
І перший, і другий шлях мають недоліки. Так, співпраця з перекупниками невигідна для бази, оскільки ціни скуповування значно нижчі, ніж вартість прямих поставок. На пошук хорошого замовника може піти кілька місяців, а протягом цього часу потрібно буде оплачувати оренду та виплачувати заробітну плату.
Більшість збирачів-початківців працюють за двома напрямками: дешево здають метал перекупникам, щоб оплачувати щоденні потреби і шукають вигідних замовників.
Якщо ви не хочете гаяти час і розраховуєте в короткі терміни вийти на самоокупність, то гарним рішенням буде придбання франшизи на збирання металобрухту.
Прибутковість пункту прийому металобрухту як бізнесу
Для того, щоб розрахувати, як швидко можна заробити на металобрухті, необхідно врахувати таке: економічна ефективність продажу складає близько 20%. Тобто з кожного виторгу в 100 000 гривень ваш прибуток буде 20 000 гривень.
Щоб зорієнтувати вас в обсягах щомісячної виручки пункту прийому металу, наведемо середні показники роботи бази на 300 кв. м. За місяць така база приймає близько 10 тонн брухту чорного металу та близько 5 тонн кольорового. Вартість першого становить 200 доларів за 1 т., другого – 3 000 доларів за 1 т. Тобто місячний виторг становитиме близько 17 000 доларів США. При заявленому рівні рентабельності чистий заробіток приймача складе 3500 доларів. За таких оборотів проект окупиться за 6 місяців.
Бізнес на металобрухті не можна назвати простим. Щоб займатися цією справою, потрібно добре розумітися на видах і марках металу, а також мати жорстку ділову хватку. Якщо ви маєте перераховані якості, вмієте планувати фінанси і правильно визначати комерційні перспективи, то зможете організувати прибутковий пункт прийому металобрухту.