Свій бізнес з виробництва бахіл – це відмінне джерело доходу, оскільки без даного товару не обходиться похід до лікарень, поліклінік, лабораторій та інших установ, де необхідне дотримання чистоти. А в негоду бахіли невід’ємна частина сервісу. Наприклад, до дитячих установ батьків навіть не пускають без бахіл.
Найбільша популярність спостерігається під час погіршення епідеміологічної ситуації або пандемії, або сезонних захворювань. У місцях, де вхід без бахіл заборонено, відвідувачам не залишається вибору і вони змушені їх купувати.
Реєстрація бізнесу
Виробництво бахіл з нуля передбачає реєстрацію ФОП, оскільки не потрібно відкриття величезного цеху та великого штату співробітників. Оподаткування також буде спрощене. Коли партії товару збільшаться і виникне необхідність розширювати виробництво, можна замислитися про відкриття ТОВ.
Організація виробництва бахіл як бізнесу – основні кроки
Перед тим, як відкрити бізнес з виробництва бахіл, необхідно проаналізувати конкурентів, ринок, попит на продукцію. Також потрібно знайти та орендувати приміщення, закупити обладнання, сировину, найняти співробітників та продумати рекламну стратегію. Про все по порядку.
Крок 1: Дослідження ринку
На етапах планування необхідно проаналізувати ринок та вивчити вже існуючих конкурентів, зараз в Україні налічується близько десяти великих підприємств, які втілили бізнес-ідею з виробництва бахіл.
Крок 2: Пошук постачальників обладнання та сировини
Для функціонування бізнесу потрібно придбати виробничу лінію. Це має бути автоматизована машина, яка виконує всі необхідні етапи, оснащена термозварюванням. Мабуть, це найбільше вкладення, вартість такого обладнання сягає 500000 гривень.
Бахіли бувають різних видів – стерильні та нестерильні, бувають різних форм, відрізняються непромокальністю. Основною сировиною виступають: поліетилен, поліпропілен та пряжа. На додаток до виробу закріплюються латексною гумкою, яку необхідно купити окремо.
Крок 3: Організація виробництва
Найкращим рішенням є розпочати виробництво бахіл як бізнес-виробництво за містом, так як і оренда буде дешевшою, і безпечнішою для екології. Саме приміщення може бути 20-25 кв. м, цього достатньо для розміщення обладнання, також необхідно передбачити складське приміщення та кімнату для персоналу.
Крок 4: Маркетинг та продаж
Просування товару – найважливіша частина будь-якого бізнесу, тому необхідно найняти маркетолога, який займатиметься вибудовуванням стратегії реалізації товару через різні канали. Ця людина має вміти вести переговори.
Для реалізації бахіл найкраще використовувати такі канали просування як:
· візитки;
· оголошення в ЗМІ;
· створити власний сайт;
· запуск контекстної реклами;
· замовлення зовнішньої реклами
Фінансові вкладення
Бізнес з виробництва бахіл відрізняється великими фінансовими вкладеннями, вартість відкриття близько 1 000 000 гривень. Для запуску необхідно:
· закупити обладнання (включаючи монтаж та запуск) – 600 000 нривень;
· закупити сировину – 150 000 гривень;
· зробити ремонт у приміщенні – 50 000 гривень;
· зареєструвати бізнес і отримати необхідні дозволи – 50 000 гривень.
Необхідно найняти щонайменше дві особи на виробництво, маркетолога, прибиральницю та водія. До бізнес-плану з виробництва бахіл також входить оренда приміщення, тут сума залежить від габаритів та регіону, де планується виробництво.
Приблизний прибуток
Щомісячні витрати на закупівлю сировини, зарплату співробітникам та оплату оренди становитимуть близько 100 000 гривень. Виробнича лінія за місяць може виготовити близько 900 тисяч пар бахіл, виходить прибуток близько 200 000 на місяць. Це в тому випадку, якщо машина працюватиме повний день без простоїв.
Терміни окупності бізнесу
Для того, щоб розрахувати окупність, потрібно розрахувати приватну суму початкових вкладень та очікуваного прибутку організації. У кожного за підрахунками будуть свої цифри, у середньому окупити вкладення в ідею для бізнесу з виробництва бахіл можна за 5-7 місяців.
Переваги бізнесу виробництво бахіл
1. Бахіли не мають терміну придатності та можуть зберігатися роками.
2. Виріб є одноразовим (ніхто не забирає використані бахіли з собою, а купують знову та знову).
3. Високий попит товару.
4. Можуть продаватися в різних обсягах як поштучно, так і упаковками (оптом).
Бізнес з виробництва бахіл передбачає великі вкладення та складання чіткого бізнес-плану на роки вперед. Але якщо підійти до відкриття підприємства з особливою увагою та ретельністю, воно приноситиме прибуток регулярно і стане постійним джерелом доходу на тривалий час.