Перед тим, як відкрити тюнінг ательє, бажано провести моніторинг попиту на послуги, подивитися конкурентів, оцінити їх сильні і слабкі сторони і тільки після цього можна виділити список послуг, які ви будете надавати.
Підприємець, який вирішив заробляти гроші на тюнінгу автомобілів, потенційно може зіткнуться з певними непередбачуваними ситуаціями. Давайте виділимо з них найбільш можливі:
- Низький попит на послуги тюнінгу авто в вашому місті. Аналізуйте ситуацію перед стартом своєї справи.
- Неправильний підхід до реклами. В результаті злитий бюджет і мінімальна кількість клієнтів.
- Низька якість виконаної роботи і незадоволені клієнти. Підбирайте дуже уважно персонал.
- Неправильна цінова політика. Намагайтеся відстежувати ціни конкурентів і коригувати свій прайс-лист.
Загалом, бізнес на послузі тюніг автомобіля – це варіант заробітку для майстрів, які проживають у великих містах і орієнтовані на клієнтів з рівнем достатку вище середнього. Персонал і грамотна реклама допоможуть розкрутити ваше ательє і «зробити ім’я» на ринку цих послуг.
Напрямки послуг і формат тюнінг ательє
Послуг, пов’язаних з даною бізнес ідеєю багато, але починати ви можете з одного двох напрямків, поступово розширюючи перелік послуг і переходячи в розряд комплексних тюнінг ательє. Ми більше розглянемо послуги, які замовляють звичайні власники авто.
Ось список, технічних покращень і змін для автомобіля, які ви можете пропонувати своїм замовникам:
- Чіп тюнінг – це процедура зміни програми управління двигуном для підвищення потужності, економічності, або виправлення помилок системи. Деякі майстри роблять бізнес виключно на цьому виді послуг.
- Гальмівна система. Установка комплектів дисків і колодок іменитих брендів, а також їх часто ставлять з яскравим забарвленням, щоб зробити акцент на колесах авто.
- Коробка передач. Її роботу також регулюють програмно, для коригування після чіп тюнінгу.
- Глушник. Основне завдання – зробити гарний зовнішній вигляд. Другий момент – це звук від вихлопу автомобіля.
- Підвіска. Підвищення стійкості автомобіля на великих швидкостях, послуги із заниження, або підняття автомобіля.
- Установка легкосплавних дисків.
- Електроніка. Монтаж додаткового електрообладнання на автомобіль: аудіосистеми, сигналізації, бортових комп’ютерів тощо.
Стайлінг включає в себе роботи як із зовнішнього, так внутрішнього вигляду автомобіля. Сюди можна включити наступний набір послуг:
- Елементи кузова. Зазвичай змінюють бампера, накладки, молдінги, дефлектори, спойлери. Частина цих елементів впливає на аеродинаміку автомобіля, тому підбір краще робити з фахівцем.
- Світло. Установка нових видів фар, наприклад, під LED лампочки.
- Обклеювання плівкою. Використовується переважно вініл і карбон. Для нанесення матеріалу застосовують спеціальний набір обладнання. Сюди ж можна включити послугу з тонування скла.
- Аерографія. Для надання даної послуги потрібно знайти майстра-художника, який зможе малювати красиві малюнки на авто за допомогою аерографа. Можна залучати такого фахівця тільки при наявності замовлення по договору.
- Підсвічування салону.
- Декорування елементів салону. Сюди включають перешивку керма і важеля КПП, декорування панелей, пошиття чохлів на сидіння, перетяжка стелі тощо.
- Шумоізоляція салону.
Пошук клієнтів для тюнінг ательє
Цільовою аудиторією студії автотюнінгу буде переважно молодь, яка хоче виділити свій автомобіль за допомогою візуального акценту та збільшення потужності двигуна. До тюнінг ательє також будуть звертатися і інші автолюбителі, яким потрібно затягнути плівкою авто, прошити блок керування двигуном, зробити шумоізоляцію, або ж перешити кермо.
Є кілька способів привернути клієнтів в цей бізнес:
- Створення сайту з описом послуг, цінами і формою для запису. Для отримання першого трафіку можна використовувати контекстну рекламу.
- Реклама в соціальних мережах, особливо актуально для Instagram. Публікація фото «до / після», відгуків, і цін на послуги допоможуть набрати аудиторію, яка в підсумку може конвертуватися в потенційних замовників.
- Співпраця з автосервісами. Можна організувати партнерську програму і платити певний відсоток за кожного приведеного клієнта.
- Реклама на дошках оголошень OLX.
- Банерна реклама у вашому місті.
- Знижки та акції при першому відвідуванні салону, а також для постійних клієнтів.
З часом в основному до вас будуть приходити клієнти через особисті рекомендації задоволених замовників.
Підбір приміщення
До вибору приміщення під тюнінг ательє варто підходити дуже уважно, оскільки до нього також пред’являються певні вимоги.
Місцезнаходження. Тюнінг студія неповинна розташовуватися в центрі міста. Якщо подивитися ціни на оренду в центрі, то ви зрозумієте, що щомісячні витрати на цю статтю витрат будуть непідйомними для багатьох підприємців. На практиці бокси знаходяться на околицях міста: основне – це хороший під’їзд до гаражів.
Площа приміщення має бути 50-100 кв.м. Розмір приміщення багато в чому залежить від того скільки автомобілів ви розраховуєте тюнінгувати одночасно. Частину робіт можна виконати за день, але частина завдань займуть кілька днів і весь цей час вам потрібно буде тримати автомобіль в гаражі під постійним наглядом. Як приміщення часто використовують гаражні бокси. Наприклад, викуповують, або беруть в оренду два бокси по сусідству і з’єднують їх дверима між собою.
Приміщення оснащують витяжкою, опаленням, а також охоронної та протипожежної сигналізаціями. При виконанні ремонтних робіт бажано прокласти нову проводку, а також обробити стіни, підлогу і стелю боксів негорючими матеріалами. Зонування приміщення – кілька робочих постів, санвузол, техніка для персоналу.
Непоганим бонусом буде наявність декількох паркувальних місць біля ваших боксів.
Устаткування студії автотюнінгу
Підбір комплекту обладнання для даного бізнесу буде залежати від виду послуг, які ви плануєте надавати. Давайте на прикладах розберемо, як формувати бюджет на обладнання.
1. Послуга фарбування авто + нанесення аерографії.
- фарбувальна камера
- компресор
- інфрачервона сушка
- краскопульт
- аерограф
2. Монтаж плівки на кузов авто.
- Промисловий фен.
- Пристосування для розпилювання мильного розчину.
- Спеціальні скребки для розгладження плівки.
- Стіл для розкрою матеріалу. Лекала + лінійки.
3. Обладнання для чіп тюнігу.
- Програматори ЕБУ і мікросхем.
- Кабелі і адаптери для діагностики автомобіля.
- Програмне забезпечення.
4. Перешивка елементів салону.
- Швейна машинка для перетяжки салону.
- Шило.
- Стіл для розкрою матеріалу.
- Лекала і лінійки.
Не забувайте і про комплект ручного інструменту – молотки, викрутки, пасатижі, ключі та інше. Ми привели в приклад 4 види послуг, ваш набір обладнання буде відрізнятися. Варто сказати, що мінімальний бюджет на інструменти та обладнання складе від 150 000 гривень.
Персонал тюнінг ательє
Якщо ви вирішите зайнятися бізнесом з тюнінгу авто, то пам’ятайте, що він повністю тримається на персоналі. Професійні майстри, які будуть виконувати роботи з стайлінгу і технічному поліпшення транспортного засобу – основа ваших високих прибутків.
Щоб виконувати роботи пов’язані з тим же чіп тюнінгом, потрібно бути фахівцем своєї справи. Для цього потрібно пройти навчання і попрацювати в цьому напрямку кілька років. Бізнес на тюнінгу автомобілів будується на довірі до майстра і якщо клієнт залишиться задоволеним, то він повернеться до вас знову і буде постійно обслуговувати своє авто.
Знайти досвідчених фахівців складно, багато хто з них вже працюють на себе і їм невигідно іти в найм. З ними можна домовлятися про проектну роботу, за фактом надходження замовлення. Таким способом можна співпрацювати з майстром художником з аерографії та іншими.
Найбільш затребувані фахівці – авто електрики, які здатні прошивати ЕКБ і робити діагностику, майстри з монтажу плівки на кузов авто, фахівці з шумоізоляції і декорування салону. Таких майстрів потрібно тримати в штаті і намагатися максимально заповнити їх робочий графік, щоб і ви, і вони добре заробляли. Дуже добре, якщо ви самі зможете виконувати частину робіт, а паралельно контролювати якість роботи інших фахівців.
Зарплата майстрів буде залежати від виробітку, але при цьому має бути ставка +% від замовлень. Такий підхід буде їх мотивувати виконувати більше роботи, що відповідно підніме і ваш прибуток.
Також вам буде потрібен бухгалтер на аутсорс. Налаштуванням і покупкою реклами ви зможете займатися самі.
Початкові вкладення та щомісячні платежі
Для оцінки суми стартового капіталу вам потрібно розробити бізнес-план тюнінг ательє і провести розрахунки основних статей витрат. Загалом, суму початкових вкладень сформують:
- Ремонт в приміщенні – від 130 000 гривень.
- Придбання обладнання та інструментів – від 160 000 гривень.
- Оформлення документів – 5000 гривень.
- Рекламні матеріали (логотип, банери, вивіска, сайт) – від 15 000 гривень.
- Стартова закупівля витратних матеріалів – від 5000 гривень.
Щомісячні платежі складуть:
- Орендна плата за приміщення – від 250-300 гривень за 1 кв.м. + комунальні платежі.
- Податки.
- Заробітна плата майстрам – ставка +%, або сума за договором.
- Поповнення запасів витратних матеріалів – від обсягів замовлень.
- Реклама – від 3000 гривень.
- Транспортні витрати – 2000 гривень.
Заощадити певну суму грошей на запуск бізнесу можна, якщо зробити ремонт в приміщенні своїми руками, а частину обладнання купити вживаним. Якщо виконувати частину робіт в студії автотюнінгу самостійно, то можна добрячи зекономити бюджет на заробітну плату найманих працівників.
Рентабельність бізнесу з автотюнінгу
Для того, щоб орієнтуватися в цінах, ми для прикладу наведемо прайс-лист на деякі види послуг.
- Повне обклеювання авто вінілом в стандартний матовий колір (чорний, білий) від 17 000 гривень, кольоровий від 20 000 гривень.
- Чіп тюнінг. Автомобілі з потужністю до 150 к.с. – близько 10 000 гривень, з потужністю від 151 к.с. до 250 к.с. – близько 12 000 гривень.
- Повна шумоізоляція автомобіля – від 12 000 гривень.
- Аерографія – від 5000 гривень.
- Перетяжка салону авто в шкіру – від 25 000 гривень.
Рівень заробітку вашого сервісу буде залежати від професійності і швидкості роботи майстрів, а також ефективності рекламної кампанії.
Як показує практика, окупність вкладень в цей бізнес становить 1,5-2 роки а його рентабельність – 20-35%.