Три кроки як зробити наради ефективнішими

Три кроки як зробити наради ефективнішими

Командні збори можуть і повинні йти на користь команді. Якщо ви збираєтеся щопонеділка, дивитеся один на одного, ділитеся завданнями на день/тиждень і йдете по своїх справах – щось йде не так. Є варіанти використовувати цей ресурс набагато ефективніше.

1. Визначте 3 конкретні цілі наради. Навчіться розподіляти цілі на кожну нараду по пріоритету. Серед списку, що вийшов, виділіть три найпріоритетніші цілі, які варто обговорити в першу чергу. Далі, якщо залишається час, рухайтеся за списком, обговорюючи менш важливі моменти. Наприкінці проставте завдання на день/тиждень/місяць, ґрунтуючись на обговоренні. Тепер, коли мета стала зрозумілішою, команда знає, хто і що має робити для її досягнення. Залишається лише розібрати завдання та встановити дедлайни.

2. Урізноманітніть мітинги. Є дві головні проблеми, чому ваші збори втрачають ефективність: зустрічі надто довгі і на зустрічах дуже багато учасників. Все це перетворюється для команди на рутину. Додайте різноманітність.

Якщо розумієте, що обговорення займе надто багато часу, поділіть мету мітингу на підтеми та розкидайте по різних зустрічах.

Запрошуйте на кожні збори максимум 5-10 осіб, щоб кожен працівник міг висловитись.

Об’єднуйте учасників нарад у пари або маленькі команди для обговорення однієї і тієї ж теми. Так ви отримаєте різні точки зору на вирішення одного завдання.

3. Залучайте всіх учасників до обговорення. Організатор зі свого боку має вжити конкретних дій, щоб учасникам було цікаво брати участь у мітингу. І його результат безпосередньо впливав на роботу кожної людини. 

Правильно фінальте нараду. Вибудовуйте структуру мітингу так, щоб наприкінці кожен учасник чітко висловлював: які висновки зробив після обговорення, чим конкретно займатиметься задля досягнення мети, які ідеї виникли в результаті, у які терміни та з яким пріоритетом будуть реалізовані поставлені завдання.