Потрібно знати основні особливості бізнесу на землі:
· на початку можна офіційно не оформляти або оформити як особисте господарство;
· за наявності земельної ділянки фінансові витрати можуть бути мінімальними;
· навіть з невеликої ділянки можна отримувати до 100 тисяч гривень доходу за сезон.
Процес організації такого бізнесу є досить простим. Але це не зовсім те саме, що вирощувати для себе. Деякі організаційні моменти потрібно все ж таки обміркувати. Насамперед, визначтеся який саме дачна діяльність приносить задоволення, а які продукти землеробства найпростіше реалізувати.
Подумайте, що саме у вас за сезон виходить у надлишку – дає хороший врожай, виходить відмінної якості, має попит у сусідів та друзів. А може, ваша дача знаходиться у мальовничому місці поряд з рибною водоймою. Тоді є варіант заробити на оренді будиночка або реалізувати ідею сільського туризму. Як бачите бізнес-ідей для землі вистачає.
Напишіть бізнес-план. Навіть якщо ви новачок у бізнесі, накидати основні етапи буде нескладно. У статті розглянемо ТОП 7 ідей бізнесу на землі для початківців. Можливо, щось з наших підказок дасть вам поштовх для старту свого міні-проекту.
Ідея 1. Бізнес на дачі – вирощування розсади та зелені з насіння
Якщо ви любите займатися рослинами і у вас виходить отримувати хороший врожай, ця ідея для вас. Такий бізнес на дачі – нескладний та маловитратний. Але треба подбати про місце для розсади з ранньої весни; наприклад, це можуть бути великі підвіконня.
Пачка насіння огірків у середньому коштує – 10 гривень. Залежно від сорту там 12-20 насінин. З кожного насіння виросте корінь огірка. Якщо ви поливатимете і стежитимете у середньому з пачки можна отримати 10 коренів (з урахуванням визрівання насіння). Навесні корінь огірка в залежності від регіону коштує 30-50 гривень. Значить витративши 10 гривень, у середньому можна отримати 200 гривень.
Помідори коштують набагато дешевше, тому варто подумати, в яких пропорціях вирощувати культури. Плюс зелень завжди має попит, а особливого догляду не вимагає. Найбільш рентабельним вважається вирощування саме зелені – зеленої цибулі, кропу, петрушки тощо.
Якщо у вас на ділянці ще є теплиця, цей варіант підійде ще краще – в такому випадку можна зняти більше одного врожаю на рік. Особливо якщо насіння ви збиратимете самі, а для поливу є свердловина, то вкладення ще знизяться.
До того ж, якщо у вас буде врожай на вирощуванні овочей, люди з задоволенням купуватимуть домашні огірки, помідори, кабачки.
І хоча така бізнес-ідея вважається не найприбутковішою, для новачків це чудовий варіант.
Ідея 2. Квітництво
Теж хороший варіант для дачного бізнесу. Останнім часом все більше любителів заміських будинків та приватного сектору хочуть, щоб двір пахнув різними сортами квітів.
Якщо у вас є хоча б невеликий досвід вирощування квітів та велика теплиця, організувати такий проект досить легко. З’ясуйте, які сорти квітів користуються популярністю і добре приживаються у вашому регіоні і наголосіть на цих квітах. Але для різноманітності асортименту підберіть інші сорти для вирощування.
Ідея 3. Розведення грибів
У міру зростання популярності правильного харчування споживання грибів зросло в рази. Організувати вирощування цієї культури не складно та не вимагає багато грошей.
Досвідчені агрономи радять новачкам починати з глив. Цей вид найменш вибагливий та має великий попит: вирощувати їх можна у підсобці або сараї, а інтенсивний метод дозволяє знімати кілька врожаїв на рік. Також можна вирощувати печериці.
Для реалізації такої ідеї вам знадобиться:
· виділити на ділянці площу під грибні мішки. Це може бути сарай, підвал або теплиця з температурою 15-20 градусів та вологістю 85% – все залежить від виду грибів та обраного способу вирощування;
· купити заготівлі для пророщування грибів;
· заготовити солому або тирсу як субстрат;
· налагодити ринок збуту.
Процес вирощування грибів не лише прибутковий, а й цікавий. За дотримання певних правил гриби можуть рости швидко, як на дріжджах. На 20 кв.метрах можна виростити до 500 кг. Оптова ціна у даний час сягає 100 гривень за 1 кг. Весь урожай принесе власнику до 50 тис. гривень.
Надалі обсяги вирощування грибів можна збільшувати та отримувати більше прибутку.
Ідея 4. Стрижка газонів
Багато дачників купують хорошу газонокосарку для особистого користування. Приблизно раз на два тижні вони косять свою ділянку, а решту часу агрегат стоїть без діла. Цей простій можна монетизувати: за стрижку газонів та присадибних ділянок платять погодинну таксу. Залежно від регіонів ціна години роботи становить від 300 гривень.
Розмістіть оголошення на найближчому магазині та OLX. І ви зароблятимете на своїй газонокосарці самі встановлюючи графік роботи. Витратні матеріали та бензин “потягнуть” незначні кошти.
Ідея 5. Тваринництво
З нинішньою ситуацією цей вид бізнесу багато хто вважає невигідним через складнощі з постачанням кормів. Однак, якщо знайти надійного постачальника кормів за оптимальною ціною, розведення такої малогабаритної худоби може давати хороший прибуток.
До таких видів худоби належать:
· свині;
· барани;
· кози;
· птах.
М’ясо баранини цінується в усіх регіонах країни, хоча оптовики охоче скуповують у населення всі види м’яса. А якщо придбати свою базу покупців і продавати за роздрібною ціною, прибуток буде значно суттєвішим.
Дієтичне куряче та індиче м’ясо користується найбільшим попитом і добре розкуповується. А ще високий попит мають яйця.
Тваринництво для новачків може здатися надто складною бізнес-ідей – але всі колись були новачками. Можливо, саме для вас цей дачний бізнес стане справжньою знахідкою.
Ідея 6. Бджільництво
Якщо ваша дача знаходиться поблизу квітучого луку, ваш оптимальний варіант бізнесу на землі – пасіка. З ранньої весни потрібно продумати організацію, щоб весь квітучий сезон у вас був медозбір. Купівля вуликів та всього необхідного для бджіл потребує значних фінансів.
Але все залежить від масштабів бізнесу. Якщо ви хочете поставити кілька вуликів, та ще й знайомі продають їх за вигідною ціною, справа буде прибуткова.
Варто врахувати, що ціна на мед сильно відрізнятиметься в залежності від тієї культури, з якої бджоли його збирають.
Так, середня ціна на 3 кг:
· липового – 700;
· гречаного – 700;
· акації – 800;
· коріандру – 6000;
· різнотрав’я – 500;
· соняшник – 500.
Тому вигідно зібрати більше дорогого меду. Для цього необхідно вивчити породи бджіл та знайти поблизу культури з медом найвищої ціни. Вивести вулики до місця збору не складе труднощів.
Ідея 7. Здача лазні в оренду
Далеко не всі дачники мають власну лазню, а бажаючих попаритися у чистій доглянутій лазні чимало. Тому якщо ви маєте у своєму розпорядженні таку конструкцію, організувати бізнес на оренді лазні цілком реально.
Якщо у вас є лазня, фінансові вкладення підуть тільки на її облаштування. Це невеликі кошти – купити партію віників, тазиків, шапок. Не забувайте про різні банні “фішки” – олії, каміння, каченята з холодною водою. Головне – підтримувати там чистоту та порядок і облаштувати територію, що передбачається.
Облаштувати міні-проект на своїй землі – чудова ідея. Ми розглянули лише кілька ідей. Можна вигадати ще безліч ідей для бізнесу на землі.
Невеликий земельний бізнес часто приносить власнику моральне задоволення від того, що люди отримують екологічний продукт та користь – але лише за умови акуратного та чесного підходу до справи. При невеликих оборотах реалізувати плоди такого бізнесу можна на місцевому ринку, друзям та знайомим, а при збільшенні оборотів можна говорити про запуск повноцінного бізнесу на землі.