Як органічно просувати бізнес: 7 способів

Як органічно просувати бізнес: 7 способів

Інвестуйте в SEO

SEO (Search Engine Optimization) — це спосіб збільшення відвідуваності вашого сайту через роботу з пошуковими системами. Чим краще сайт оптимізований з погляду SEO, тим вище він буде відображатися користувачеві в пошуковій видачі, коли той шукає щось схоже на ваш продукт.

Робота над SEO у 2023 році стала ключовою стратегією для багатьох бізнесів — від малого до великого. Якщо ще кілька років тому компанії приділяли оптимізації менше уваги, то сьогодні вони активно повертаються до використання інструменту.

Давайте розберемося, що взагалі означає інвестувати у SEO. Ось що входить у це поняття:

  • Аудит сайту — аналіз сторінок на предмет можливих проблем та потенційних поліпшень;
  • Ключові слова — дослідження найбільш релевантних ключовиків;
  • Технічна оптимізація — покращення структури сайту, швидкості завантаження, мобільної адаптивності, виправлення помилок та інші технічні аспекти;
  • Створення якісних зовнішніх посилань (беклінків) — розробка маркетингової стратегії для отримання якісних зворотних посилань з авторитетних і релевантних ресурсів;
  • Локальна SEO-оптимізація — налаштування та оптимізація профілів на платформах типу Google My Business для покращення видимості в локальних пошукових запитах;
  • Оптимізація зображень — стиснення, підбір правильних форматів та додавання альтернативних текстів;
  • Інструменти та програмне забезпечення — купівля або підписка на професійні SEO-інструменти для аналізу, відстеження та покращення результатів.

У довгостроковій перспективі робота із SEO принесе результат, адже масштабування бізнесу без цього інструменту не обходиться. SEO покращує користувальницький досвід, працює на «гарячу» аудиторію, забезпечує високу конверсію і може виявитися більш економічним, ніж платна реклама.

Співпрацюйте з партнерами

Співпраця з компаніями вашої галузі, які не є вашими конкурентами, — потужний бустер для будь-якого бізнесу. Навіщо працювати поодинці, якщо можна поєднати зусилля? Декілька ідей, за допомогою яких можна масштабуватися з компаніями-партнерами:

  • Розробка унікальної пропозиції на ринку — нового продукту чи послуги;
  • Створення партнерських програм для взаємного просування — наприклад, обмін беклінками;
  • Спільні рекламні кампанії, воркшопи, вебінари та заходи;
  • Співробітництво у сферах дослідження та розробки, виробництва чи логістики, щоб знизити витрати та збільшити ефективність;
  • Спільний контент-маркетинг: створення статей, блогів, відеоматеріалів або подкастів з партнерами для обміну інформацією та привернення уваги обох аудиторій;
  • Крос-просування — знижки та акції для клієнтів партнера при купівлі вашого продукту або послуги, і навпаки;
  • Робота над освітніми програмами та курсами.

Спільна робота з партнерами дозволяє вам обмінюватися аудиторією, підвищувати впізнаваність, генерувати нові ідеї та поєднувати потенціали для кращих результатів. Це випадок, де 1+1=11, а не 2.

Створюйте подкасти

Подкасти недаремно стали одним із найпопулярніших інструментів для масштабування бізнесу в останні роки. Причина їхньої популярності в тому, що вони ідеально вписуються в метушливий та насичений спосіб життя сучасного споживача: їх можна слухати в дорозі, на пробіжці, під час прибирання тощо, поєднуючи отримання цінної інформації з рутинними механічними діями.

Для аудиторії подкасти — це спосіб отримати цінну інформацію або просто розважитись, а компанії використовують їх для створення глибшого зв’язку з потенційними клієнтами. Для бізнесу подкасти стають мостом, який з’єднує їх із майбутніми покупцями. Адже коли люди регулярно слухають когось, вони починають довіряти йому та відчувають симпатію. Не останню роль тут відіграє власний бренд власника чи представника компанії.

Цікаві та корисні випуски легко поширюються інтернетом завдяки рекомендаціям — а це додатковий трафік. Коли слухач ділиться підкастом із друзями чи колегами, ріст аудиторії відбувається абсолютно органічно. Навіть при мінімальних інвестиціях у просування, якісний контент-маркетинг може охопити велику кількість людей та допомогти у масштабуванні.

Подбайте про SMM

Якщо уявити, що ваш бізнес — це магазин, то маркетинг в соціальних мережах (SMM) — це вітрина, яка наочно демонструє ваш продукт і приваблює людей, що проходять повз.

Сьогодні присутність практично будь-якої компанії в соціальних мережах вважається ключовою для масштабування. Це включає в себе:

  • Наявність активних акаунтів у 2-3 соціальних мережах (Instagram, Facebook, TikTok та інші);
  • Регулярне ведення сторіс та постів;
  • Взаємодія з аудиторією;
  • Зрозуміла навігація (користувач знає, де побачити ціни, як придбати продукт, кому поставити запитання);
  • Адаптований під особливості соціальних мереж контент.

Якщо ви не вкладаєтеся в SMM, ви позбавляєте себе вигідного джерела органічної аудиторії. Щодня у соціальних мережах «вистрілює» один бізнес за іншим: у одного завірусилося відео, у другого — миле фото, у третього — пост із роздумами. Результат один — практично безкоштовне збільшення аудиторії у кожного, хто виділяє бюджет на контент-маркетинг.

Не забувайте про CRO

Створення веб-сайту — це лише перший крок на шляху розвитку бізнесу. Важливо розуміти, як залучати відвідувачів та перетворювати їх на реальних покупців. Саме за це відповідає CRO — спосіб удосконалення сайту, який дозволяє йому приносити ще більше результатів: заявок, реєстрацій, заповнених форм зворотного зв’язку, читачів блогу та, звичайно, продажів.

Якісний сайт стоїть на шести стовпах: він швидко завантажується, має привабливий дизайн і зрозумілу структуру, пропонує зручні форми, переконливі кнопки call-to-action і вдумливий копірайтинг.

Якщо у вашого бізнесу все гаразд із кожним з пунктів, можна приступати до оптимізації коефіцієнта конверсії, додаючи на сайт такі інструменти як:

  • A/B-тестування;
  • Чат-боти;
  • Пошук;
  • Нові CTA;
  • Теплові карти;
  • Поп-апи;
  • Автоматизацію.

Якщо ви хочете більше дізнатися про те, як саме кожен з пунктів допомагає оптимізувати CR вашого сайту (і відповідно працює на залучення органічного трафіку), читайте наш нещодавній матеріал на цю тему.

Розвивайте email-маркетинг

Email-розсилки — це можливість регулярно нагадувати вашим клієнтам про себе, ділитися з ними новинами чи вигідними пропозиціями, заохочуючи їх до подальшої взаємодії з вашим продуктом.

На відміну від багатьох інших форматів реклами, email-маркетинг вважається більш особистим та безпосереднім способом комунікації з клієнтами. Лист можна персоналізувати, додати інтерактив або змінити деякі моменти під кожну міні-групу ЦА.

Якісний email-маркетинг —- це не спам, а цінний вміст, який б’є точно в ціль, цікавить аудиторію та мотивує її до дії. Якщо у вас є електронні адреси потенційних клієнтів, вони вже одного разу взаємодіяли з вами і потенційно зацікавлені у вашому продукті. Це відмінний інструмент для зміцнення існуючих відносин — скористайтеся ним замість того, аби постійно будувати нові.

Пишіть статті для блогу

Блог на сайті виконує відразу кілька корисних функцій: встановлює зв’язок між вашим бізнесом та аудиторією, глибше знайомить потенційних покупців із продуктом та просуває сторінку у пошукових системах. Перші два пункти допомагають переконати «гарячу» аудиторію здійснити покупку, а третій — приводить до вас абсолютно нових людей, тобто органічний трафік.

Щоб блог на сайті працював вам на користь і став повноцінним інструментом органічного контент-маркетингу, потрібно:

  • Публікувати корисні, унікальні та якісні статті, які відповідають на запитання вашої цільової аудиторії;
  • Використовувати ключові слова, якісну внутрішню та зовнішню перелінковку, оптимізовані мета-теги та заголовки і інші інструменти SEO;
  • Регулярно оновлювати старі статті відповідно до поточної маркетингової стратегії, додаючи актуальну інформацію;
  • Публікувати статті на інших популярних блогах у вашій ніші, аби залучати нову аудиторію;
  • Використовувати відео, інфографіку та зображення, щоб зробити контент більш привабливим;
  • Оптимізувати статті під різні пристрої.

Органічний контент-маркетинг — прямий спосіб залучення та утримання клієнтів у довгостроковій перспективі. Інструмент може бути корисним у будь-якій ніші, якщо правильно його використовувати. Тестуйте різні підходи до отримання органічного трафіку та визначайте ті стратегії, які підходять саме вам.