Якщо використовувати традиційний підхід до управління зі співробітниками на ремоуті, справи не буде: у кращому разі їх мотивація знизиться, а в гіршому на всіх чекає вигоряння. Які помилки найчастіше припускаються керівники ремоут-команд?
Мікроменеджмент та постійний контроль. Якщо у вас працюють кваліфіковані спеціалісти, мікроменеджмент їм не потрібен. Щойно включається надмірний контроль та зайва комунікація на тему «як ідуть справи», зникає бажання виявляти ініціативу і брейнсторміти. Також страждає концентрація та підвищується рівень стресу.
Ізоляція та самотність. Віддалене управління не дозволяє команді почуватися згуртовано і хоч трохи наблизитися до тієї атмосфери, що панує в офісі. Традиційні способи об’єднання працівників не працюють, адже вони банально не знаходяться в одному приміщенні з вами.
Що можна зробити у такій ситуації? Створіть окремі чати, де ви з колегами можете говорити на абстрактні теми. Влаштовуйте дистанційні змагання та ігри. Організовуйте регулярні онлайн-посиденьки — наприклад, книжковий або розмовний клуб. Не пропускайте свята та вчасно вітайте співробітників. Влаштовувати офлайн-зустрічі за можливості.
Фіксація на відпрацьованих годинах. Відпрацювання певної кількості робочих годин як головна мета має залишитися у минулому. Важливо поважати індивідуальність кожного співробітника і дозволяти йому самостійно розподіляти свій час і розставляти пріоритетність завдань — у результаті виросте довіра і лояльність до вас, а продуктивність праці, як не дивно, підвищиться.
Звичайно, варто окреслити рамки часу протягом робочого дня, коли більшість співробітників онлайн, і вони можуть швидко зв’язатися з вами або один з одним. Але крайнощів теж варто уникати — краще зосередитись на результатах, а не витраченому часі. Подібна організація віддаленої роботи позитивно позначається на мотивації та продуктивності співробітників.