Показати життєздатність нового бізнесу, отримати оцінку його вартості ще до старту, почати перемовини з інвесторами і партнерами… Зробити все це і багато чого іншого допоможе бізнес-план. Щоб він був дійсно якісним, не допускайте цих помилок.
Помилка 1. Формальний підхід до бізнес-плану. Не потрібно просто скачувати шаблон плану в інтернеті і вписувати туди свої цифри. Бізнес-план має бути складений саме під вашу конкретну ситуацію з чітким розумінням економічної суті бізнесу. Інакше він буде абсолютно марним для вас і тільки покажу вашу некомпетентність інвесторам.
Помилка 2. Невірна оцінка показників і ризиків. Не закладайте в бізнес-план занадто оптимістичні фінансові показники, навіть якщо маєте для цього вагомі причини. Прописуйте різні можливі сценарії. Ретельно прораховуйте всі ризики і робіть достатній резервний фонд. Грунтовно аналізуйте попит на свої продукти/послуги.
Помилка 3. Інформаційне сміття в бізнес-плані. Складання бізнес-плану — не іспит на знання індустрії, ринку чи економічної теорії. В бізнес-плані важливо показати показники майбутньої діяльності, всю менш важливу інформацію слід виносити в додатки або прибирати з документа.
Хороший бізнес-план дає чітке розуміння того, що ви, як підприємець, знаєте хто ваш споживач, як до нього дійти з новим продуктом/послугою, в чому ваші переваги над конкурентами та має основні фінансові показники діяльності.