Дистанційний формат менеджменту значно відрізняється від офісного. Тому керівнику ремоут-команд варто пам’ятати про декілька правил.
Організованість. Коли співробітники працюють віддалено, важливо внести в робочий процес структурованість. В іншому випадку команду чекає спад продуктивності. Використовуйте інструменти для ремоут-менеджменту, щоб команда мала єдиний простір для роботи. Не створюйте групові чати в месенджерах — краще переходьте на корпоративні програми.
Чесно говоріть про свої очікування. Ще в процесі онбордингу варто бути чесними зі співробітниками щодо ваших очікувань від їхніх результатів. У відповідь ви можете дізнатись у команди, чого вона очікує від вас.
Будьте відкриті. Докладно розпишіть те, яким ви бачите робочий день віддаленої команди. Підготуйте гайди та інструкції, щоб новачкам було простіше влитися у колектив та зрозуміти, як тут усе влаштовано. Можна записати скрінкасти для знайомства з платформами, у яких ви працюєте.
Введіть можливість асинхронної комунікації. Обговоріть з командою тимчасові проміжки, в які вирішуються фундаментальні питання і кожен має бути на зв’язку, а в решту робочого часу надайте співробітникам свободу та звертайте увагу тільки на KPI.
Просіть зворотний зв’язок. Введіть у ваші регулярні дзвінки кілька хвилин на обмін зворотним зв’язком, де співробітники висловлять свою думку про вас і поділяться враженнями від взаємодії. Щоб досягти максимальної щирості, збір думок можна зробити анонімним. Багато компаній практикують систему 360.
Використовуйте звіти 5-15. Це формат проведення щотижневих дзвінків. Перші 5 хвилин відводяться на короткий перелік виконаних справ минулого тижня, а наступні 15 — на обговорення цілей на поточний. Якщо вам здається, що цього часу недостатньо, можна трохи розширити рамки, зберігши пропорції.