Elevator pitch — у перекладі “коротка презентація в ліфті”. Ідея полягає в тому, щоб ви могли описати компанію та її можливості зацікавленій особі за час, необхідний для поїздки в ліфті.
На Заході коротка презентація власного бізнесу — звичайна справа, інвестори отримують перше враження про прохачів інвестицій саме з такого короткого резюме. Якщо ви не можете його створити, то, скоріше за все, погано розумієте власний бізнес.
Ваша презентація має складатись із відповідей на три прості питання.
Яку біль тамує ваша пропозиція? Перша теза, про біль, виконує два завдання: визначає ваших клієнтів і розповідає, як ви їм допоможете. Визначення кола клієнтів є важливим. Часто підприємці вважають, що їхній бізнес призначений для всіх. Це сигнал небезпеки — він настільки абстрактний, що нікого не приваблює, тому програє більш цільовим пропозиціям.
Яке рішення ви пропонуєте? Не варто вдаватися у технічні подробиці. Але потрібен короткий опис того, що ви робите. Якщо можете подати це як щось унікальне, тим краще. Якщо інші компанії пропонують подібну послугу, вам варто подумати про те, чим ви будете відрізнятись, але не зациклюйтесь на цьому. Якщо пропонуєте хорошу ціну та маєте гарну сейлс-команду, бізнес працюватиме.
Який доказ того, що це спрацює? Речення із доказом має зняти недовіру клієнтів. Краще за все використовувати цифрові показники. “Нашими послугами користується 120 клієнтів, у тому числі “Назва відомої компанії”. Якщо у вас немає даних, якими ви можете скористатися, тоді підійдуть відгуки від клієнтів (хоча насправді ніщо не перевершує цифри).
Не використовуйте гасла. Гасла потрібні великим компаніям, які намагаються впровадити свій масовий продукт у свідомість зайнятої, розсіяної громадськості. Гасла нічого не говорять про фактичний характер бізнесу і зазвичай підходять будь-якій компанії. Ваша презентація має бути конкретною та інформативною.