5 поширених помилок при відкритті малого бізнесу

5 поширених помилок при відкритті малого бізнесу

І хоча неможливо уникнути усіх помилок, можна передбачити деякі з них. У цій статті ми розповімо про найпоширеніші помилки, які важливо опрацювати, щоб бізнес-ідея мала шанси на успіх.

Відсутність бізнес-моделі та бізнес-плану. Існують різні бізнес-моделі, на які варто звернути увагу, або ж взагалі створити свою. Але потрібно чітко визначитися. Далі черга бізнес-плану. Це своєрідна стратегічна мапа, яка враховує ідею бізнесу, розуміння ринку, фінансів, бізнес-моделі чи логістики та багато інших чинників. Створивши бізнес-план, ви зможете виявити можливі прогалини, які потрібно врахувати. 

Незнання своєї цільової аудиторії. Ще на етапі дослідження ринкової ніші потрібно приділити увагу аналізу цільової аудиторії і сформувати портрет ідеального клієнта. Коли ви знаєте, ким є ваші клієнти, як вони поводяться, чим цікавляться, тоді зможете обслуговувати їх у спосіб, який відповідає їхнім запитам і потребам, та краще націлювати рекламну пропозицію. 

Фокус тільки на платному маркетингу. Часто малий бізнес зосереджується на платній рекламі і мало уваги приділяє органічному маркетингу. Це зрозуміло, адже таке залучення аудиторії швидше дає результат, це майже миттєвий дохід. Втім, уявіть, що можна отримати трафік на сайт безкоштовно, скільки грошей можна зекономити. Раніше ми вже писали про декілька способів отримати органічний трафік.

Не оптимізувати бізнес-процеси. Іноді власники малого бізнесу на старті роблять все самостійно: налаштовують вебсайт, спілкуються з постачальниками, завантажують товари на сайт, роблять рекламні розсилки та багато іншого. Часто це не ефективно. Потрібно деякі процеси або автоматизувати, або віддати на аутсорс чи своїм працівникам. У вивільнений час можна займатися розробкою нових ідей, налагоджувати ділові стосунки тощо.

Не аналізувати рівень задоволеності клієнтів. Це той напрямок, метрики якого необхідно відстежувати регулярно. Завдяки цьому можна підвищити лояльність аудиторії, покращити рівень обслуговування, відокремити себе від конкурентів, адаптувати товар/послугу до запиту клієнта, отримати більше можливостей для розвитку бізнесу тощо.