ТОП-5 помилок бізнесу при виході на міжнародний ринок

ТОП-5 помилок бізнесу при виході на міжнародний ринок

Будувати бізнес — це загалом про ризики та складні рішення. А в період кризи ти паче. Але якщо все ж наважилися масштабувати свій бізнес за кордон, уникайте поширених помилок.

1. Неправильний вибір ринку. Часто компанії вивчають новий ринок поверхнево. У результаті — продукт, який успішно продається в одній країні, має обмежений попит в інших через різницю в культурних, економічних та регуляторних умовах. Вихід на закордонні ринки наосліп, спираючись на досвід роботи на українському ринку,  — прямий шлях до провалу.

2. Відсутність місцевого партнера. Це може призвести до проблем у встановленні дистрибуційної мережі, нерозумінні культурних відмінностей та виконанні місцевих регуляторних вимог. Іноді навіть кілька консультацій з місцевими експертами можуть зберегти десятки тисяч доларів. 

3. Відсутність локалізації PR і комунікацій. Те, що спрацьовує на внутрішньому ринку, може бути неефективним за кордоном. Наприклад західні підходи до взаємодії та комунікації зі споживачами часто зазнають невдачі на ринках Азії. Адаптація стратегій продажів та маркетингових каналів до місцевих реалій — ключ до успіху експортних кампаній. 

4. Неготовність команди. Успіх компанії залежить передовсім від людей, які в ній працюють. Бувають випадки, коли СЕО хоче виходити на нові ринки, але команда до цього не готова. Це веде до проблем як із задоволенням попиту, так і контролем якості.

5. Занадто оптимістичні очікування щодо повернення інвестицій. Перш ніж бізнес почне приносити цей прибуток, у нього потрібно інвестувати. І часто трапляються випадки, коли підприємці розраховують на надто швидке повернення інвестицій, роблять нереалістичні прогнози продажів, недооцінюють витрати. Що врешті може призвести до фінансових проблем і виходу з ринку ще до того, як бізнес здобуде свій успіх на ньому.