LTV (англ. Lifetime Value)
LTV — це показник прибутку, який ваша компанія може отримати від одного клієнта за весь період взаємодії з ним. Також ви можете почути поняття CLV або CLTV (customer lifetime value), але це одне й теж саме. Тепер вас ніхто не заплутає, згодні?
LTV дозволяє оцінити, чи вартість залучення споживача часом не перевищує прибуток, отриманий від нього. Показник розраховується по-різному, адже є кілька типів формул — від простої:
LTV = (дохід від клієнта) – (витрати на залучення та утримання клієнта)
до складніших варіантів:
LTV = (середня вартість продажу) * (середнє число продажів на місяць) * (скільки місяців утримується клієнт)
CAC (англ. Customer Acquisition Cost)
CAC — це середня вартість залучення одного нового клієнта. Показник допомагає оцінити ефективність витрат на маркетинг, рекламу, пошукову оптимізацію продажів та навіть порахувати зарплати ваших співробітників, які причетні до маркетингових процесів. CAC дозволяє відстежувати ефективність стратегії, покращувати рекламні кампанії й успішно розподіляти бюджет.
Для розрахунку потрібно зібрати усю інформацію про витрати саме вашого бізнесу та поділити на кількість нових клієнтів, залучених за той самий період часу. Необхідно також враховувати, що деякі канали реклами працюють у довгостроковій перспективі, хоча гроші ви на них витрачаєте вже зараз.
CAC = витрати на рекламу, маркетинг, зарплати та ін. / кількість залучених клієнтів
Також компаніям варто дивитися на співвідношення CAC та LTV. Це дозволить визначити якість клієнта, а саме дізнатися, чи залучення споживача окупається у майбутньому. Щоб розрахувати цей показник, необхідно поділити LTV на CAC. Вважається, що гарне співвідношення — це 3:1 та більше.
CRR (англ. Customer Retention Rate)
CRR — це показник, який визначає відсоток клієнтів, які залишаються з компанією на довготривалий період. Тобто наскільки вдало ваш бізнес вміє зберігати добрі відносини зі споживачами та утримувати їх. Високий CRR означає, що з цим в компанії все добре.
CRR розраховується за формулою:
CRR = ((CE – CN) / CS) x 100
Де:
CE (Customer End) — кількість клієнтів на кінець періоду;
CN (Customer New) — кількість нових залучених клієнтів протягом періоду;
CS (Customer Start) — кількість клієнтів на початок періоду.
ROAS (англ. Return on Advertising Spend)
ROAS — поняття, яке використовується для вимірювання ефективності рекламної кампанії. Тобто ROAS показує ваш прибуток на кожну витрачену гривню на рекламу.
ROAS = (Прибуток від реклами / Витрати на рекламу) х 100
ROAS є корисним інструментом для розуміння, які рекламні канали та стратегії працюють найкраще для вашої компанії, та для прийняття обґрунтованих рішень щодо рекламного бюджету.
MVP (англ. Minimal Viable Product)
MVP (мінімально життєздатний продукт) — це стратегія розробки продукту, коли створюється початкова версія товару з обмеженим функціоналом. Такого прототипу достатньо, щоб задовольнити базові потреби користувачів. MVP дозволяє випробувати ідею на ринку, перевірити її потенціал, залучити перших клієнтів, отримати від них зворотний зв’язок та на базі цього удосконалити задум. Тобто компанії немає потреби витрачати багато ресурсів на розробку повноцінного продукту.