Як Найту вдалося створити одну з найприбутковіших компаній у ніші спортивних товарів? Ось декілька цікавих моментів з його книги «Взуття-буття».
1. У нього була своя «Шалена Ідея». Філ задумався про продаж доступного японського взуття для бігу на першому курсі магістратури у Стенфорді. Закінчивши навчання, Найт повернувся у рідний Орегон і попросив рідних допомогти йому з грошима на подорож до Японії. У 1960-ті роки 90% американців ніколи не бували на борту літака, а поїздка до цієї країни після війни здавалася безумством. Філу все ж таки вдалося вирушити в подорож на цілий рік. У Японії він уклав перший контракт із місцевою компанією Onitsuka на постачання спортивного взуття Tiger.
2. Він розвивав ідею в обхід традицій. Улюбленою цитатою засновника Nike стало висловлювання генерала Дугласа Макартура «Тебе пам’ятають за правилами, які ти порушив». Для підписання першого контракту з Onitsuka Філ Найт вигадав свою компанію Blue Ribbon Sports і запевнив партнерів, що вона вже продає взуття у США.
3. На початковому етапі вибудовував довірчі відносини і дотримувався порад старшого партнера. Такою людиною для Найта став екстренер із бігу Білл Боверман. Він фінансував майбутню компанію та відіграв важливу роль у розробці дизайну кросівок. Боверман також наймав людей, працював із постачальниками та клієнтами.
4. Він дотримувався мінімального контролю в управлінні. Філ Найт рідко хвалив колег, зазвичай обмежуючись оцінкою «непогано». Але такий стиль керівництва дозволив працівникам стати самостійнішими.
5. Давав ідеям час, щоб прижилися. Найт не відкидав напрацювання, які не викликали миттєвого захоплення. Спочатку йому не подобалася назва Nike, яка наснилася одному з працівників. Філ наполягав на Dimension Six, але поступився колегам. А логотип Nike розробила студентка за 35 доларів. І спочатку він, як і назва, здавався Найту невдалим.