Щоб процес делегування робив ваше життя простішим та дозволяв рухатися у бік цілей, важливо не просто розподіляти завдання, а знати, як ефективно це робити.
Делегуйте повноваження разом із завданнями. Керівники, які не делегують співробітникам відповідальність на додаток до конкретних завдань, зрештою виявляються підлеглими своїх підопічних і все ще виконують частину роботи, пов’язаної з цими справами. Розвивайте середовище, в якому люди почуваються здатними приймати рішення, ставити запитання та робити необхідні кроки для завершення проекту.
Використовуйте сервіси для спрощення робочих процесів. В епоху діджиталізації для кожного завдання можна знайти помічників — інструменти та сервіси: різні такс-менеджери, програми для спільної роботи та комунікації тощо.
Надайте зрозумілий контекст. Коли ви передаєте новому співробітнику доручення, переконайтеся, що людина правильно розуміє суть роботи: що їй необхідно зробити, як і для чого. Це включає в себе чіткий посібник з виконання завдання, дедлайн, інструменти для виконання роботи, ваші цілі та очікування, приклад бажаного результату.
Відпустіть зайвий контроль. Після того, як ви делегували роботу, зробіть крок назад і дайте новому члену команди вільний простір, необхідний для виконання завдання. При цьому довіра не означає повної втрати контролю.
Будьте відкриті до нових поглядів. Кожному керівнику варто пам’ятати, що всі співробітники унікальні, а їхній незвичний на перший погляд підхід може принести проекту свіжі ідеї та креативні підходи до вирішення проблем.
Дякуйте та цінуйте членів команди. Тут все просто. Людям подобається працювати в позитивному середовищі та бачити, як їхня робота цінується і визнається керівництвом. Святкуйте як невеликі, так і ґрунтовні перемоги членів команди і робіть це частіше.