Керівники в своєму розпорядженні мають великі ресурси. Однак саме вони найчастіше стикаються з гострою нестачею найціннішого – часу. Ось декілька звичок, які допоможуть управлінцю все встигати.
Найкраще спілкування — віч-на-віч. Робочі емейли — це нескінченний потік, від якого немає порятунку: тебе атакують нескінченні FWD, копії листів, запити та звіти. Тому зменшіть потік ділового листування і використовуйте відеодзвінки або особисті зустрічі. Додатковий бонус від такого спілкування — зміцнення довіри, згуртованість і емоційна залученість всіх членів команди.
Чіткий порядок денний, про який знають всі. Кожен керівник має розуміти, що є пріоритетом в його роботі сьогодні. Інакше і до того обмежена кількість часу буде витрачена на несуттєві питання, а важливі так і залишаться без уваги. Порядок денний може бути щоденним або розписаним на більш тривалий період. Важливо своєчасно коригувати його, щоб узгоджувати спільні місії й повідомляти про них членам команди для злагодженої роботи.
Обирайте підлеглих, на яких можна покластися. Керівник ефективний настільки, наскільки надійні його безпосередні підлеглі. Саме вони охоплюють всі ключові елементи бізнесу і пропонують керівнику варіанти, де і як можна поліпшити процеси. Тому дуже важливо висувати високі стандарти у відборі своєї команди.
Зустрічі повинні бути короткими і ефективними. Зустрічі й збори — невід’ємна частина роботи будь-якого керівника. Але не завжди ці зустрічі ефективні, часто вони проводяться не за необхідністю, а за звичкою. Керівникам варто регулярно перевіряти, які зустрічі дійсно потрібні, а які можна делегувати або прибрати зовсім. Варто переглянути і таймінг зустрічей. Більшість з них можна скоротити вдвічі.
Виділяйте час для себе і сім’ї. Щоб уникнути перевантаження від робочих завдань, керівникам необхідно виділяти особистий час. Крім сну, варто приділяли хоча б півгодини фітнесу. Решта — час для сім’ї, хобі та ледачого відпочинку: читання книг або перегляду фільмів. Без цього керівник ніколи не буде продуктивними на 100%.