4 правила зовнішньої комунікації для бізнесу

4 правила зовнішньої комунікації для бізнесу

Комунікації сьогодні є одним із ключових напрямків діяльності будь-якого бізнесу. І важливо знати кілька “запобіжників”, які дозволять оминути кризу та не стати об’єктом критики від аудиторії.

Чіткі протоколи — це важливо. Усі повідомлення компанії, які транслюються назовні, повинні проходити кілька етапів верифікації. До процесу найкраще залучити кількох фахівців — це дозволить протестувати сприйняття інформації на усіх рівнях та виявити можливі точки нерозуміння ще до того, як повідомлення буде опубліковане.

Необхідно створити протокол поетапної перевірки повідомлення та алгоритм дій на випадок, якщо його потрібно доопрацювати. Варто пам’ятати, що зараз аудиторія дуже чутлива, тож краще все “сім разів перевірити”, адже ціна хибного кроку буде надто висока.

Фокус-група важлива. Тестування — це завжди вдале рішення. Неважливо, про що йдеться: продукт, послугу чи комунікації. Взаємодія з навіть гіпотетичною аудиторією дозолить підготуватися до кількох варіантів розвитку подій.

Чесніть та критика — це не одне й теж. Доволі часто на прохання висловити свою думку підприємці бувають надто різкими у своїх висловлюваннях. Згодом вони про це шкодують, однак слово — не горобець, ще й в епоху інтернету.

Особливо це стосується висловлювань про конкурентів або колег по цеху. Так, якщо відбулося щось негативне, про це можна і треба говорити, але слід правильно обрати тональність. Одна помилка — і об’єктом негативної уваги стане керівник та його бренд.

Репутацію краще довіряти професіоналам. Комунікацію можна утотожнити з управлінням репутацією, і це дійсно так. Тому, якщо є можливість делегувати це фахівцям — найкраще нею скористатися.

Комунікації — це дуже тонка сфера, “влитися” в яку через поверхневі огляди або думки колег не вийде. А оскільки мова йде про зростання та репутацію, доцільність цієї інвестиції важко не помітити.