Давайте покроково розглянемо, з чого розпочати бізнес на повітряних кулях, бо будь-який проект, навіть здавалося б, такий досить простий, потребує детального опрацювання.
Пошук ринків збуту
Крім прикраси подарунків, а також свят та заходів, до яких відносяться корпоративні вечірки та презентації, гелієві кулі часто використовуються власниками бізнесу на відкритті закладів чи магазинів, а також при необхідності прикрасити вітрини.
Додатково за ситуацією або посезонно можете організувати точки торгівлі у парках атракціонів, на ярмарках та фестивалях, під час державних чи місцевих свят, та у місцевих зонах відпочинку.
Збут повітряних кульок
Пам’ятайте про те, що в нашій країні кулі зазвичай використовуються у великих кількостях на всіх значущих урочистостях і заходах, проте ринок вже заповнений великими мережами з продажу та оформлення кульками гелієвими, тому найголовнішим і при цьому найскладнішим завданням буде пошук постійних клієнтів.
Щоб їх зацікавити, потрібно зробити оригінальну пропозицію, а також надавати товар хорошої якості.
Вибираємо підходяще приміщення
Спочатку можна організувати бізнес і без приміщення, наприклад, пропонуючи своїм клієнтам доставку необхідних їм кульок. Але водночас легше шукати клієнтів, маючи приміщення.
Найкращим варіантом буде оренда невеликого приміщення або торгового острівця у тому торговому центрі вашого міста, де велика прохідність – так вас побачить більша кількість потенційних клієнтів.
Якщо поруч з вашим приміщенням ви розмістите промоутера з рекламними листівками, це додатково приверне увагу людей. Необхідна також стійка з установкою для накачування кульок гелієм (і балонами гелію для цього), щоб у вас чи вашого співробітника була можливість надувати кулі прямо на місці.
Приміщення слід оформити яскраво, щоб привертати увагу потенційних клієнтів. Обов’язково таке приміщення помітять діти, які не пройдуть повз повітряні кулі.
Але майте на увазі, що приміщення або торгова точка не повинна вибиватися зі стилістики торгового центру або комплексу, в якому знаходиться. Інакше висловлюючись, дизайн приміщення треба обов’язково узгодити з адміністрацією центру.
Принагідно можете оформити вітрину подарунковими коробками та листівками. Такий товар додатково приверне увагу та приноситиме свій дохід.
Якщо ви оформляєте тимчасову торгову точку, наприклад, на ярмарку чи фестивалі, обов’язково оформіть її також яскраво.
Добре привертатиме увагу навісний банер, по краях якого розташовані зв’язки гелієвих кульок. До такої точки, напевно, діти поведуть своїх батьків.
Як вибрати постачальника?
Не намагайтеся придбати якомога дешевші кулі. Якісні та щільні кульки будуть робити ваші послуги привабливішими.
Найпоширеніший варіант пошуку постачальників – Інтернет. Там ви зможете знайти досить велику кількість можливих постачальників, а також відгуки про товар, процес роботи з виробником, а також про умови співпраці та доставки.
Крім того, обов’язково підшукайте як запасний варіант продавця у вашому місті: навіть якщо у нього не найвигідніша пропозиція, може скластися така ситуація, що для термінового замовлення у вас не буде необхідних матеріалів, тобто кулі знадобляться якнайшвидше, що недоступно в умовах замовлення здалеку.
Пам’ятайте, що вам буде вигідніше збирати замовлення оптом – у такому разі більшість постачальників надасть знижки та навіть доставку за рахунок постачальника.
Підбір персоналу
Спочатку, як і з помешканням, підприємець може обійтися без персоналу. Але з часом все ж таки воно знадобиться.
1. Обов’язково зі зростанням бізнесу потрібні будуть бухгалтер та керуючий.
2. Аеродекору необхідно навчитися. Це може зробити і сам підприємець, але оптимальним варіантом буде знайти досвідченого працівника або знайти людину без досвіду, але відправити її на навчання і таким чином отримати в свою команду аеродизайнера.
3. Гарний фахівець повинен вміти втілювати різні ідеї з повітряними кульками, щоб вам було що запропонувати потенційним клієнтам.
4. При відкритті торгової точки вам також потрібні будуть два продавці, які будуть працювати позмінно.
Вибір обладнання для продажу гелієвих кульок
Для організації бізнесу з продажу кульок гелія знадобиться не так багато обладнання. Для надування куль знадобляться:
· компресор;
· двоходовий насос;
· балон з гелієм, який можна буде просто наповнювати;
· дозатор гелію або з манометром або без манометра;
· деякі витратні матеріали, на кшталт скотчу та інше.
Якщо ви організовуєте точку, де залучатимете клієнтів, то знадобиться торгове обладнання. Його буде небагато, але воно все ж таки має бути. Обов’язково врахуйте те, що ви працюватимете і з доставки кульок на місце заходу, тоді вам необхідно буде транспортний засіб, щоб перевозити ваше обладнання.
Реклама вашого бізнесу
Щоб бізнес йшов у гору та нарощував дохід, знадобиться дієва реклама кульок. Для цього підприємець замовляє сайт програмісту або конструктору сайтів, а також запускає в роботу облікові записи в соціальних мережах, можна також за допомогою SMM-фахівця.
Для просування проекту також використовується реклама у місцевих друкованих виданнях та на регіональному телебаченні.
Листівки та візитки теж залучать нових клієнтів.
Ще одним привабливим для клієнтів кроком буде введення системи знижок, наприклад, надання знижки при придбанні встановленої кількості куль або купівлі на ту чи іншу суму.
Скільки потрібно грошей для старту бізнесу?
Загалом щомісячні витрати включатимуть оренду площі чи приміщення, закупівлю кульок та витратних матеріалів, рекламу, а також зарплату співробітникам. У середньому витрати на місяць виливатимуться у 40 тисяч гривень на місяць.
Для вашого бізнесу не зайвим буде власний ефективний сайт, створення якого коштує в середньому в 20-40 тис. гривень. Також краще враховувати і те, що необхідна реклама для розвитку і витрати на неї за місяць виходять не менше 5 тисяч гривень.
Самі стартові інвестиції виллються у суму від 50 до 150 тисяч гривень залежно від необхідності та вартості оренди приміщення, що варіюється в регіонах.
Будьте готові до того, що на старті бізнес не приносить великого прибутку, дохід зросте зі зростанням кількості клієнтів та масштабності замовлень.
Скільки можна заробити на продажі повітряних куль?
Давайте розглянемо з вами, скільки вам принесе продаж повітряних кульок, а також наскільки швидко окупиться ваш проект.
Прикраса гелієвими кульками зазвичай затребувана цілий рік, але найбільше замовлень надходитиме перед Новим роком, у період корпоративів, а також влітку, в сезон весіль.
Коли розраховуватимете підсумкову вартість замовлення для клієнта, враховуйте витрати на матеріали, тобто на повітряні кулі, стрічки, вартість доставки та монтажу, терміновість виконання завдання клієнта, місце та умови виконання замовлення, час доби роботи.
Ціни на різні види послуг варіюються в регіонах. Найвища вартість — у оформлення весілля, трохи нижче за розцінку при оформленні залів на ювілеї та корпоративи, до дитячих свят пропонують бюджетні варіанти.
При виконанні 15-20 таких замовлень на місяць бізнес приноситиме достатній чистий прибуток.
Окупність вкладень залежатиме від їхнього обсягу і, швидше за все, становитиме від 3-4 місяців до 2 років.
Таким чином, бізнес з продажу повітряних куль легко організувати без великих фінансових вкладень. Ви вибираєте самі, як організувати цей бізнес – як виїзний з дому, або ж орендувати та оформити торгову точку.
Дохід зростатиме повільно, так як на ринку оформлення повітряними кульками велика конкуренція.
Разом з тим, якщо у вас вистачить винахідливості та уяви, а також комунікативних навичок, ви зможете залучити велику кількість клієнтів, які згодом стануть постійними, а зі зростанням кількості покупців зростатиме прибуток від бізнесу!