4 причини керувати ризиками

4 причини керувати ризиками

Вести бізнес та не управляти ризиками — це як керувати літаком та не враховувати прогноз погоди. Ризик-менеджмент дозволяє значно покращити позиції компанії та захистити її якщо не від глобальних загроз рівня війни, так хоча б від безпосередньо пов’язаних із бізнес-процесами. Ось чому вам точно варто задуматися на цим.

Якісна оцінка ризиків знижує видатки та підвищує доходи. Реалізація ризику часто призводить до прямої втрати грошей: сплати штрафів, виплат персоналу, видатків на юридичну або технічну підтримку. Але існують також і позитивні ризики, які дозволяють отримати додатковий заробіток. Наприклад, ризик того, що конкурент збанкрутує, і його частка ринку перейде вашій компанії. Тому завжди потрібно бути напоготові, щоб не втратити гроші або можливості їх заробити.

Система керування ризиками створює комфортну атмосферу в колективі. Робітники дуже чітко бачать, що може загрожувати їхньому заробітку, комфорту чи навіть здоров’ю. Якщо в компанії постійно виникають проблеми з безпекою або вона час від часу втрачає гроші через проблеми з клієнтами, то мотивація в колективі падає. Люди розуміють, що працюють в умовах повної непередбачуваності від проблеми до проблеми. А ось коли менеджмент бере ризики під контроль, працівники можуть спокійно та якісно виконувати свою роботу. 

Можна запобігти проблемі, а не розбиратися з наслідками. Щоб ефективно працювати з ризиками, у першу чергу потрібно продумати, як зробити, щоб вони взагалі не настали, а лише потім — що робити, коли погані прогнози справдяться. Уникнути всіх проблем неможливо, але можна сконцентруватися на тих подіях, які під час аналізу здалися найнебезпечнішими. Найважливіше — правильно визначати та оцінити основні та другорядні небезпеки. Для цього можна використати хоча б просту таблицю матриці ризиків. 

Наявність ризик-менеджменту позитивно сприймається інвесторами та суспільством. Недостатньо зробити заяву, що компанія дуже прискіпливо ставиться до ризиків — це лише слова. Необхідно показати клієнтам та інвесторам, що існує чіткий план протидії загрозам. Добре, якщо він підкріплений реальними кейсами. Ще краще — якщо завдяки плану ризики вдалось оминути.