Цей інструмент знає кожен, без нього не обходиться жоден бізнес. Проте, щоб отримати від нього реальну користь, потрібно дотримуватися певних правил.
Чітко визначити сферу кожного SWOT-аналізу. Важливо проводити SWOT-аналіз не просто по всьому бізнесу, а по кожному сегменту окремо. Це допоможе оцінити все, що відбувається, що впливає на ваш продукт. Звертати увагу на деталі — важливо, тоді ви зможете помітити недоліки і можливості.
Розуміти різницю між елементами аналізу. Важливо пам’ятати, що сильні і слабкі сторони відносяться до факторів внутрішнього середовища. Тобто це фактори, які компанія контролює самостійно. А ось можливості і загрози — це обставини, які впливають на компанію із зовнішнього середовища.
Визначити, як споживач сприймає сильні і слабкі сторони. Дивіться на сильні і слабкі сторони з боку споживачів — особливо, коли справа стосується якості продукту. Так ви зможете дати об’єктивну оцінку.
Об’єктивно оцінювати. Реально оцінювати ситуацію — запорука успіху. Якщо ви або ваша команда не може цього зробити, залучіть незалежних експертів, які зможуть знайти недоліки і переваги.
Точно формулювати сторони. Точність — ось, що необхідно при оцінці всіх факторів. Чим заплутаніше формулювання, тим менш успішним буде аналіз і його результати.
Після того, як ви складете SWOT-аналіз, вам необхідно продумати кілька стратегій, які будуть варіюватися в залежності від бажаного результату. У цих стратегіях повинні використовуватися сильні сторони вашого продукту, щоб виключити загрози і перекрити слабкі сторони.