Всі знають про SWOT-аналіз і як його проводити, але не всі розуміють, що він не є кінцевою метою — це лише інструмент, що допомагає запланувати наступні дії. Коли SWOT проведено, компанія переходить до TOWS — розширеної версії аналізу, що містить у собі розробку стратегії.
Суть TOWS у тому, щоб об’єднати сильні та слабкі сторони в 4 стратегії:
SO (stregth + opportunities) — бізнес використовує сильні сторони та реалізує можливості. Наприклад, інтернет-магазин дитячих товарів має базу лояльних клієнтів та може вийти на ринок Польщі й продавати товари українкам за кордоном;
WO (weakness + opportunities) — бізнес усуває слабкі сторони за допомогою можливостей. У цього ж інтернет-магазину не вистачає коштів, аби запустити рекламу, і він залучає гроші інвесторів;
SO (strenght + threats) — бізнес використовує сильні сторони та усуває загрози. Лояльні клієнти магазину іграшок задоволені якістю та сервісом, тому вони продовжують купувати, коли ціни зростають через інфляцію.
WO (weakness + threats) — бізнес усуває слабкі сторони, аби мінімізувати загрози. Інтернет-магазин запускає своє виробництво та не залежить від постачальників і затримок на митниці.
У матриці TOWS можна розкласти кожен із факторів, виявлених під час SWOT-аналізу, та визначити, як вони здатні підсилювати один одного.