9 причин, які переконають клієнта купити товар у вашому магазині

9 причин, які переконають клієнта купити товар у вашому магазині

1. Ціна

Ціна є базовим критерієм, який визначає рішення покупців на користь бренду чи торгової мережі. Багато людей, особливо в нинішніх складних умовах, не можуть дозволити собі купити дорогі речі, тому віддають перевагу магазинам зі зниженими цінами на товари. Однак низька ціна часто свідчить про продукт неналежної якості. Тому якщо для споживача якість важливіша, він, імовірніше, придбає дорожчий товар.

В Україні та в сусідніх європейських країнах популярні мінімаркети типу «Все по 50, по 100 грн», в яких можна придбати дешеві, переважно китайські, товари для дому, краси, одяг, канцелярію, харчові продукти довгого терміну зберігання та інші. Хоч їх якість не висока, кількість відвідувачів таких точок часто зашкалює, особливо напередодні свят.

2. Якість

Якість товарів, зокрема певної направленості (товари для дітей, косметичні засоби) для багатьох покупців є вирішальним фактором. Вони обирають магазини чи бренди, де представлена продукція високої якості, яка задовольнить їхні потреби. Такі покупці надто цінують власний час та гроші, щоб купляти дешеву річ, яка може прослужити місяць-два. Багато хто воліє зібрати потрібну суму і купити якісний товар, аніж кота в мішку.

3. Розташування магазину

Останнім часом покупці віддають перевагу магазинам, які знаходяться поблизу їхнього дому або робочого місця. Це по-перше, зручно, по-друге, економить час та кошти на дорогу. Зараз усе більше магазинів відкриваються саме в спальних районах, щоб пришвидшити й полегшити покупцям процес покупок. Водночас залишається частина споживачів, які залюбки посидять годину-дві в пробках, аби дістатися в інший кінець міста, якщо там розташований магазин відомого бренду чи в ньому — привабливий за цінами асортимент.

4. Знання та репутація бренду

Репутація магазину та хороші рекомендації — вагомі мотиватори продажів. Покупці, для яких важливі стильність, престиж, ім’я, звісно, довіряють перевіреним маркам з чудовою репутацією на ринку. Такі люди приймають рішення щодо покупки, орієнтуючись на високі оцінки та позитивні відгуки інших клієнтів в інтернеті або у своєму оточенні.

5. Асортимент товарів

Асортимент товарів також впливає на вибір магазину. Є покупці, котрі ходять в магазини лише де є широкий вибір товарів, щоб мати можливість порівняти й обрати найкращий, який відповів би їх критеріям пошуку. Це не означає, що потрібно розширювати категорії лише конкретного напрямку.

6. Зручність оплати та доставки

Це критична умова для онлайн-ритейлерів, адже покупці надають перевагу шопінгу в інтернеті здебільшого тому, що товар може бути доставлений в потрібне місце швидко і без зайвих клопотів. Очевидно, що зручність та варіативність способів оплати, помножена на швидку й зрозумілу логістику, зіграють на руку магазину, в яких реалізовані ці базові опції.

7. Клієнтське обслуговування

Маркетингові кампанії можуть бути доповнені гарним клієнтським сервісом, коли магазин створює для клієнтів унікальний досвід покупок:

  • супроводжує користувача на всіх етапах оформлення замовлення,
  • надає йому різні форми контакту з фірмою у разі виникнення запитань,
  • менеджери ввічливо та оперативно відповідають на всі заперечення покупців,
  • а в офлайн-точках обслуговує клієнтів без черг, бо продажі автоматизовані.

Ці та інші переваги можуть суттєво збільшити задоволеність клієнтів, спонукати їх купувати товари у вас частіше і рекомендувати ваш магазин іншим.

8. Екологічність

В останні роки покупці звертають увагу на екологічність магазинів, їхніх товарів й діяльність компанії у цьому напрямку. Виробники й роздрібні торговці, які впіймали цей мейнстрим, активно працюють над зменшенням впливу власного виробництва на навколишнє середовище, можуть стати фаворитами еконалаштованих покупців.

Цікавим прикладом реалізації принципів екологічності та захисту довкілля стала британська косметологічна компанія The Body Shop. Її власниця Аніта Роддік популяризувала виготовлення недорогої натуральної косметики на противагу люксовим косметичним брендам. Вона вірила, що бізнес — це не лише про отримання прибутку, і що компанії повинні діяти відповідально щодо суспільства і Землі.

9. Інноваційність

Інноваційні продукти або послуги можуть привернути увагу покупців і залучити більше продажів. Розвиток технологій на основі штучного інтелекту і машинного мислення, автоматизація робочих процесів щодня відображуються у торгівлі. Тому сучасні споживачі при виборі товару віддають перевагу тим магазинам, де ці технологічні ідеї втілені якнайкраще.

Приміром, можливість купувати товари за персоналізованими пропозиціями, придбати товар у магазині чи онлайн за допомогою голосового помічника — такі дрібниці здатні розчулити надприскіпливого цільового клієнта вашого магазину.