Як заробляти на YouTube

Як заробляти на YouTube

Скільки заробляють популярні блогери у світі

Щоб почати заробляти гроші безпосередньо від YouTube, автори повинні мати принаймні 1 тис. підписників і 4 тис. годин перегляду за минулий рік.

За таких умов вони можуть подати заявку на участь у Партнерській програмі YouTube, яка дозволяє творцям почати монетизувати свої канали за допомогою реклами та підписок.

У середньому дохід на YouTube коливається від 1,61 дол. до 29,30 дол. за 1 тис. переглядів.

Найдорожчою за переглядами є Норвегія – 15 дол. за тисячу оригінальних переглядів. Друге місце посідають Австралія та Швейцарія – 11-12 дол. Потім ідуть США, де за 1 тис. переглядів можна отримати 10-11 доларів. Німеччина відстає від лідерів з показником 7-8 дол.

Скільки грошей користувачі YouTube заробляють на місяць на платформі, залежить від кількості переглядів, розташування аудиторії та категорії контенту.

Популярні блогери заробили мільйони на платформі. Подивимося на найбільш високооплачуваних з них.

Однак дохід на YouTube нестабільний. Business Insider як приклад наводить ютуберку Sarah Lavender, яка має 100 тис. підписників. У різні місяці вона заробляє від 1 тис. дол. до понад 6 тис. дол.

У декотрих нішах на YouTube заробляти гроші набагато легше. Найуспішнішою, як пише Influencer Marketing Hub, є ігри. PewDiePie, до речі, найпопулярніший летсплеєр (це жанр відеороликів, в яких гравці публікують і коментують свій ігровий процес).

Інші успішні ніші для розвитку свого YouTube-каналу:

  • смішні та випадкові відео
  • музичні відео
  • ASMR
  • освітній контент
  • лайфхаки
  • військова тематика
  • особисті фінанси
  • стиль життя
  • мода та примірка
  • відгуки про програмне забезпечення
  • заробляння грошей онлайн
  • техніка, автомобілі та ґаджети
  • уроки макіяжу
  • фітнес і бодибілдинг
  • покращення будинку
  • кулінарія

Наразі YouTube-канал з найбільшою кількістю підписників – індійська музична мережа T-Series, яка має 243 млн підписок. Це якби все населення України підписалося на канал понад вісім разів.

Скільки заробляють блогери в Україні

Відкрито про свої доходи на YouTube мало хто говорить.

Ведучий Олексій Дурнєв в інтерв’ю Главкому розповідав, що в Україні блогер-мільйонник до повномасштабної війни заробляв від 10 до 40 тис. дол. на місяць, залежно від тематики.

«Бабай про Ютуб» розповідає, що в Україні в середньому з тисячі переглядів можна заробити близько 0,7 дол. Якщо канал дитячий – 0,3 дол. Для серйозних, наприклад, бізнесових каналів цінник може добігати до 2 дол.

Але, нагадує автор, потрібно розуміти, що YouTube платить не за перегляди, а за покази реклами в тих чи інших відео. Чим відео довше, тим більше реклами в нього можна помістити.

Як заробляти на своїх відео

Є кілька шляхів, щоб заробляти на своїх відео, від комбінації яких і залежатиме кінцевий заробіток:

  1. Офіційна контекстна реклама Google AdSense. Саме про неї ідеться, коли мова заходить про монетизацію відео на YouTubeоригінальних переглядів.

2. Спонсорство, суперчати та суперстікери. Цей інструмент більше підходить для стрімерів – тих, хто веде прямі трансляції

3. Партнерство з брендами. Тобто компанії купують рекламу на каналі. Навряд чи новачки можуть розраховувати на цей напрямок

4. YouTube Shorts – з 2022 року українці також можуть заробляти на коротких відео

5. Партнерські програми

6. Продаж своїх товарів і послуг

Розглянемо кожний з них детальніше

1. Офіційна контекстна реклама Google AdSense

Принцип роботи надзвичайно простий – у відео користувача з’являтиметься реклама. Вона добирається автоматично, щоб відповідати тематиці каналу й аудиторії.

Але є нюанс, YouTube платить за так звані «комерційні перегляди» – це коли виконується ціль рекламодавця. Наприклад, такою ціллю може бути перегляд реклами певну кількість секунд або перехід за посиланням. Чим більше комерційних переглядів, тим вищим буде заробіток автора відео.

Можна вибрати формат оголошень і коли вони показуватимуться – на початку, у середині чи після відео. Форматів усього три:

  • відеореклама, яку можна пропустити;
  • відеореклама, яку не можна пропустити;
  • оголошення-заставки.
офіційна довідка YouTube

Щоб під’єднати монетизацію YouTube, потрібно зайти у відповідний розділ у творчій студії каналу, який має відповідати таким вимогам:

  • мати мінімум 1 тис. підписників і 4 тис. дійсних годин перегляду загальнодоступних відео за останні 12 місяців;
  • мати 1 тис. підписників і 10 млн дійсних переглядів відео YouTube Shorts за останні 90 днів.

Що цікаво, години перегляду коротких відео в стрічці Shorts не враховуються в 4 тис. годин перегляду загальнодоступних відео.

YouTube дуже жорстко бореться з порушниками – тими, хто купує накрутку, лайки, коментарі. За це канал можуть видалити та заблокувати обліковий запис AdSense.

Ось, як подати заявку на участь у партнерській програмі з комп’ютера:

  1. Увійдіть на YouTube.
  2. Угорі праворуч натисніть зображення профілю і потім – «YouTube Студія».
  3. У меню ліворуч натисніть «Заробіток».
  4. Щоб почати, натисніть «Застосувати».
  5. Натисніть «Почати», щоб ознайомитися з Основними умовами та прийняти їх.
  6. Натисніть «Почати», щоб створити новий обліковий запис AdSense або зв’язати наявний активний.
  7. Статус «Виконується» під час кроку «Пройдіть перевірку» означає, що перевірка триває.

YouTube підготував відеоінструкцію, як створити обліковий запис AdSense і прив’язати його до свого каналу:

До речі, коли користувачі YouTube Premium переглядають ваш контент, ви отримуєте частку плати за підписку, адже реклама для підписників не показується.

Згідно з офіційними даними Google, 70% глядачів роблять покупку після того, як побачили бренд на YouTube.

2. Спонсорство, суперчати та суперстікери

Спонсорство на YouTube за своєю суттю дуже подібне до Patreon або Buy Me a Coffee – за щомісячний платіж підписники отримують відео та додаткові бонуси. Це може бути доступ до закритого контенту, спілкування з автором тощо. YouTube утримує зі спонсорства 30% комісії.

Як альтернативу можна використовувати донати – знайомий уже кожному українцю формат. В описі до відео потрібно залишити номер картки або посилання на банку, куди можна переказати гроші.

Суперчат і суперстікери – ці функції дозволяють глядачам залишати платні коментарі зокрема з анімованими зображеннями під час трансляцій або прем’єр відео. Платні повідомлення виділяються кольором та закріплюються в чаті.

В Україні, на жаль, суперчат і суперстікери недоступні. Але українці за кордоном цілком можуть на них розраховувати. Повний перелік країн, де функція доступна – за посиланням.

3. Партнерство з брендами

Автор домовляється з тим чи іншим брендом про рекламу його товарів чи послуг та інтегрує рекламу у свої відео.

Рекламний відеоконтент на вітчизняному ринку інфлюенс-маркетингу однозначно лідирує за вартістю – він дорожчий за інші формати, адже витрати на знімання, монтаж і просування для блогера вищі. Вартість реклами у YouTube-блогерів стартує від 10 тис. грн.

Способів інтеграції реклами у відео є кілька:

Продакт-плейсмент (з англ. product placement, дослівно: «розміщення продукції» або «прихована реклама». – Ред). Автор рекламує продукцію, але не називає бренд. Наприклад, п’є напій і ставить пляшку етикеткою до камери або використовує пристрій, на якому чітко видно назву виробника тощо.

Рекламна вставка. Це таке собі відео у відео, в якому зазначається інформація про партнера. Вставка може бути не пов’язаною з темою ролика та необов’язково виготовлена самим автором. Але майте на увазі, що це не має бути щось на кшталт телевізійної перерви на рекламу, адже правила YouTube забороняють додавати в контент відеорекламу, створену й надану рекламодавцями, а також інші рекламні вставки. Тому до таких вставок треба підходити творчо.

Огляд. Замовник надсилає автору свій продукт, а той оглядає його на відео та розповідає про свої враження. Найчастіше огляди роблять на технічні новинки – смартфони, ноутбуки тощо та косметику.

Важливий момент – позначати, що відео містить рекламу. Для цього під час завантаження ролика на YouTube необхідно поставити галочку навпроти налаштування «Відео містить платну рекламу».

4. Партнерські програми

Коли автор у відео рекламує продукт чи сервіс і радить його придбати за конкретним посиланням, то найімовірніше він користується партнерською програмою цього бренду. Це ще називається афілійований маркетинг (affiliate marketing).

Такий підхід використовують декотрі українські банки. Будь-хто з клієнтів може скинути посилання своїм друзям чи родичам, і коли ті відкриють картку за цим посиланням, кожна зі сторін отримує бонус (зазвичай 50 грн).

З партнерськими програмами автори заробляють на комісії з кожної покупки. Розмір комісії ж залежить від умов програми. За рекламну інтеграцію бренд окремо не платить.

Експерти радять не зловживати такими посиланнями, адже чим їх більше, тим більше відео піде під рекламу. Оптимальною кількістю вважається до трьох постійних партнерів.

5. YouTube Shorts

З 2022 року українські автори отримали можливість заробляти на коротких відео. Для цього потрібно прийняти умови Модуля монетизації коротких відео.

Заробіток на YouTube Shorts може становити від 100 дол. до 10 тис. дол. Сума залежить від багатьох факторів: країни проживання глядачів, кількості переглядів тощо.

Щомісяця дохід від показу оголошень між короткими відео в стрічці Shorts об’єднується та використовується для винагороди авторів і покриттю витрати на ліцензування музики.

З доходу від оголошень у стрічці Shorts формується Сукупний дохід від реклами.

Якщо автор, який монетизує свій контент, завантажує коротке відео без музики, увесь дохід від його переглядів іде в Сукупний дохід.

Якщо автор завантажує коротке відео з музикою, дохід від переглядів розподілять між Сукупним доходом та музичними партнерами на основі кількості використаних композицій.

Сукупний дохід від реклами розподіляється між авторами на основі частки переглядів коротких відео в кожній країні. Наприклад, якщо автор отримує 5% від усіх переглядів коротких відео, що монетизуються, на нього припадатиме 5% від Сукупного доходу від реклами.

Зрештою автори отримуватимуть 45% від виділеного їм доходу, незалежно від того, чи використовується в їхньому контенті музика.

6. Продаж своїх товарів і послуг

Цим методом активно користуються маркетологи, юристи, рієлтори, виробники косметики й одягу, а також автори, що випускають власний мерч.

Мерч – це не тільки додатковий дохід, а й непогана реклама. З фірмовою продукцією, кожен клієнт стає амбасадором блогера, залучаючи нових підписників, і підвищує впізнаваність автора.

Стартовий набір відеоблогера

Функція відеозапису сьогодні є в будь-якому смартфоні. Тому створити свій канал і почати викладати там відео можна буквально зараз.

Утім, на YouTube жорстка конкуренція між авторами, якість зображення та звуку грає не останню роль у боротьбі за підписника.

Тим, хто навсправжки задумується перетворити YouTube на постійне джерело доходу, для початку доведеться вкластися.

1. Світло

Освітлення – найважливіший елемент при створенні картинки. Навіть при зніманні на смартфон з правильним світлом зображення буде набагато приємнішим, адже саме світло малює все те, що ми бачимо на відео.

Класична світлова схема така:

  • заповнювальне світло – базове світло, яке заповнює кадр і дозволяє бачити об’єкт знімання. Зазвичай це софтбокс, який розташований збоку й трохи вище за об’єкт. Вартість софтбоксів стартує від 600 грн і доходить до 6 тис. грн залежно від виробника та характеристик;
  • контрове світло – необхідне, щоб відокремити об’єкт знімання від фону, підсвітивши його контур. Найрозповсюдженішим джерелом такого світла є світильники німецького бренду Dedolight, але із задачею цілком впорається звичайна LED-лампа, вартість яких стартує від 300 грн;
  • малювальне світло – світло, яке створює об’єм. Тут можуть підійти найрізноманітніші світлові прилади.
Screenshot 2023-06-25 at 17.58 1.png

До бюджетного професійного освітлення відносяться кільцеві LED-лампи. Ціни на них дуже сильно коливаються, але в середньому більш-менш пристойний світильник можна придбати за 1 тис. грн.

2. Звук

Це другий важливий елемент якісних відео. Навіть будь-який найдешевший мікрофон даватиме набагато кращий звук, ніж вбудований в камеру чи смартфон.

 3. Програмне забезпечення для монтажу

Є дві найпопулярніші програми, в яких монтуються відео:

  • Adobe Premiere Pro CC. Річна підписка коштує 287,86 дол. (10 тис. 634 грн станом на 12 червня);
  • Sony Vegas Pro. Ліцензія обійдеться у 22 тис. грн.

Також існує безкоштовне ПЗ для відеомонтажу. Наведемо декілька прикладів:

  • VSDC;
  • Kdenlive;
  • Avid Media Composer First (має доволі обмежений функціонал);
  • Openshot;
  • Clipchamp (хмарний редактор, який входить до складу Microsoft)

За умови, що у вас є комп’ютер або ноутбук, які тягнуть відеомонтаж, і смартфон останніх 3-5 років випуску, цього набору вистачить для блогінгу.

На початковому етапі немає сенсу вкладатися в коштовні камери, світлові прилади чи іншу професійну техніку. Це варто робити лише в разі, якщо ви 100% хочете пов’язати своє життя з виготовленням відеоконтенту.

Зрештою на тому ж таки YouTube є багато оглядів бюджетної техніки для відеоблогінгу.

Як просувати свій YouTube канал

Насамперед потрібно робити якісний контент. І під якістю ми маємо зараз на увазі не технічну сторону питання, а творчу – продумайте концепцію вашого каналу, ретельно готуйте сценарій до кожного відео, намагайтесь надати глядачам унікальну інформацію. Тоді є шанс, що вас помітять, підписуватимуться і радитимуть іншим.

Сидіти й очікувати на популярність не варто, у питанні просування YouTube каналу потрібно обіймати проактивну позицію і працювати над цим.

Не забувайте використовувати анотації до відео. Тут можна вказати короткий опис ролика, залишити заклик підписатися на канал, а також залишити посилання на попередні відео, які відповідають тематиці випуску.

У самому відео закликайте глядачів підписуватися на канал, тиснути вподобайки та дзвіночок. Це можна зробити прямо «в лоб», а можна якось творчо обіграти, що збільшить шанс на підписку.

Співпрацюйте з іншими блогерами та YouTube-проєктами: робіть спільні знімання, домовляйтесь про рекламу на умовах бартеру.

Також не женіться за кількістю відео. Варто зробити вибір на користь якості відеороликів, а не на їхню кількість. Але й регулярність виходу відео не менш важлива. Тут потрібно знайти баланс. Оптимальний варіант – випускати одне нове відео раз на тиждень-два.

Заробляти гроші на відео в YouTube цілком реально. Головне – знайти свою нішу й аудиторію, а також робити цікавий і якісний контент. Цього можна досягти з мінімальними витратами. Найбільше, що доведеться інвестувати в канал – час. Окрім того, не варто очікувати моментальних прибутків після першого ж опублікованого відео. Тут краще налаштуватися на тривалу працю.