Разом втілюємо можливості в життя.

Об’єктивно оцінивши свої можливості можна приступати до реальних кроків. Фактично це два етапи:

  • Планування;
  • Виконання запланованого.

Перш за все потрібно скласти програму дій (інакше алгоритм, дорожня карта, технічна карта і таке інше).

На цьому етапі потрібно конкретно розписати кожен крок, великий чи маленький, детально вказати що ми хочемо досягнути цим кроком. Потрібно вказати які знання, матеріальні, фінансові і інші ресурси знадобляться, для досягнення цілі. Чітко намітити часові рамки для тих чи інших дій, тобто коли починається черговий крок, коли завершується, в якій послідовності виконуються.

Такий ретельний підхід до планування, дозволить не наробити помилок, не пропустити нюансів, а то і великих прорахунків, які можуть привести до невідворотних негативних наслідків.

Також це дозволить скоригувати наші бажання чи плани. Це є фактично перевіркою наших можливостей. Таку процедуру, перевірку, краще пройти на етапі планування, коли потрачено ще небагато часу, зусиль, фінансів.

Другий етап це виконання запланованого. Тобто перенесення планів в реальність.

Цей етап, при правильному плануванні вимагає тільки бездоганної виконавчої дисципліни, і якщо вносяться якісь зміни, то потрібне ще більш ретельне  опрацювання тих нових кроків, які ми плануємо зробити. При цьому потрібно врахувати, як вплинуть наші зміни на подальший розвиток подій.